خانه » مقالات » کانکس

کانکس
0

Avatar

amir

03 جولای 2020 زمان برای مطالعه :

فروش کانکس درجه یک و با کیفیت یکی از اهداف تولیدکنندگان این محصولات است.

کانکس‌ها سازه پیش ساخته ‌هستند که در کارخانه‌های سازنده معمولا دپو شده و در صورت سفارش به مشتری تحویل داده می‌شوند.

فروش کانکس به علت تنوع بالای این محصولات و کاربری‌های متفاوتی که دارند، معمولا به راحتی انجام می‌شود. البته در نظر داشته باشید به علت همین تنوع بالا ممکن است شما کانکسی که مناسب کاربرد شما نیست را خریداری کنید.

بنابراین بهتر است با مشورت کارشناسان موجود در این زمینه این نوع سازه را خریداری کنید.

بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده با انجام مشاوره قبل از فروش کانکس شرایط بهتری را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند.

کانکس‌ها انواع مختلفی دارند مانند کانکس نگهبانی، خدماتی، و غیره. هم‌چنین در ابعاد و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

خریدار بر اساس نوع کاربری و نیاز خود کانکس مورد نظر خود را در ابعاد مناسب سفارش می‌دهد. فروش کانکس پیش ساخته‌ای که ابعاد آن زیر نظر مهندسین اندازه‌گیری شده و میزان تحمل بار و دیگر فاکتورهای مهندسی آن سنجیده شده، بهتر است.

متاسفانه کانکس‌هایی در بازار وجود دارد که مهندسی شده نیستند، این گونه کانکس‌ها مقاومت اجرایی پایینی دارند.

به همین دلیل پیشنهاد ما خرید کانکس مقاومی است که تولیدکننده‌ای معتبر آن را تولید کرده است.

فروش کانکس و ویژگی‌های آن:

فروش کانکس با شرایط عالی

فروش کانکس با شرایط گفته شده باید انجام شود. ویژگی‌ها و مزایایی که این سازه‎ها دارند باعث شده که فروش آن‌ها رونق بهتری داشته باشند.

مزایای آن‌ها مقاومت بالا، استحکام و ضد زلزله بودن، آماده‌سازی سریع و غیره است.

به دلیل استفاده از مصالح سبک در ساخت کانکس ها  در نتیجه کانکس ها مقاومت بسیار خوبی در برابر زلزله دارند و در هنگام زلزله  با موج زلزله همراه شده و اثر تخریبی ندارند.

در هنگام زلزله رابطه معکوسی بین وزن ساختمان و میزان تخریب آن وجود دارد. هر چه وزن سازه و یا ساختمان بیشتر باشد، امکان تخریب آن بیشتر و هرچی وزن سازه و ساختمان کمتر باشد، امکان تخریب آن نیز کمتر خواهد بود. در نتیجه کانکس ها میزان تخریب کمتری نسبت به ساختمان های بتنی و آجری دارند و مقاومت کانکس ها در برابر زلزله از مزایای کانکس محسوب می شود.

حتی اگر کانکس ها دچار تخریب شوند، به علت سبک بودن مصالح  استفاده در آن،  کانکس ها تهدیدی برای انسان ایجاد نمی کنند، این در حالی است که ساختمان هایی که از آجر و آهن و بلوک ساخته می ‌شوند به دلیل سنگین بودن مصالح  استفاده در آن،  در هنگام  زلزله می تواند آوار سنگینی بر روی سر انسان به وجود آورند و مشکل و تهدید جانی برای انسان داشته باشند.

این سازه‌ پیش ساخته از اجزای خاصی تشکیل شده است.

برای فروش کانکس نیاز است که اجزای آن و نوع اتصالات اجزا به هم را بشناسیم و با توجه به نیاز مشتری بهترین کانکس را پیشنهاد دهیم.

در فروش کانکس باید به فاکتورهای که به روی کیفیت آن اثر می‌گذرند توجه شود.

مثلا نوع اسکلت سازه و جنس پروفیل‌های به کار رفته در آن بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی به روی مقاومت سازه می‌گذارد.

نوع رنگ به کار رفته و محل قرارگیری در و پنجره‌ها در فروش این محصولات موثر هستند.

در نهایت بعد از کنترل همه‌ی نکاتی که روی کیفیت نهایی سازه تاثیر می‌گذارند، سازه‌ها تایید شده و نگهداری می‌شوند.

یکی از تست‌هایی که باید قبل از فروش کانکس انجام شود، تست آب‌بندی است.سازه باید بدون درز و به نوعی عایق باشد.

محل قرار گرفتن داکت تاسیسات و پانل‌ها و نحوه‌ی قرارگیری مشخص می‌شود. البته امکان فروش کانکس‌های دست دوم هم وجود دارد.

بسیاری از افراد کانکس‌های قدیمی خود را می‌فروشند. این گونه کانکس‌ها صرفه اقتصادی بهتری دارند و قیمت مناسب‌تری دارند.

چون این محصولات در انبارها نگهداری می‌شوند ممکن است که در طول زمان با مشکلاتی روبه‌رو شوند. بهتر است از شرکت‌هایی سازه را خریداری کنید که در شرایط فروش کانکس آن‌ها گارانتی و خدمات پس از فروش وجود داشته باشد.

قیمت کانکس

کانکس
کانکس

یکتا کانکس از بهترین نمونه‌های کانکس موجود در بازار است. قیمت کانکس بسته به نوع و کیفیت آن متفاوت است، شما می توانید برای اطلاع از قیمت آن با کارشناسان یکتا کانکس در ارتباط باشید.

در دو دهه گذشته که این شرکت فعالیت رسمی خود را آغاز کرده محصولاتی زیر نظر متخصصان طراحی و تولید کرده است.‌‌‌‌

به طور کلی کانکس نوعی سازه پیش ساخته است که برای ساخت آن با مقاومت و کارایی بهتر اندازه‎های مهندسی شده بسیار مهم است.

این شرکت این امکان را فراهم کرده است و با ارائه محصولات مقاوم در این زمینه پیشرو است.

طراحی کانکس

طراحی کانکس این شرکت به گونه‌ای طراحی شده است که در برابر بلاهایی مانند زلزله مقاومت بالایی داشته باشند.

محصولات این شرکت با بهترین مصالح ساخته می‌شوند و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

در صورت سفارش به این شرکت تیم تخصصی یکتا سازه با در نظر گرفتن ابعاد و اقلیم سایت و البته سلیقه مشتری مناسب‌ترین محصول را برای شما در نظر می‌گیرد.

کانکس در کم‌ترین زمان ممکن  با رعایت پروتکال‌های جاده‌ای به محل مورد نظر مشتری انتقال می‌یابد. در صورت نبود محدودیت‌های جاده‌ای این سازه‌ها به هر کجای کشور منتقل می‌شوند.

مزیت های استفاده از کانکس

کانکس
کانکس

استفاده از کانکس (container) از مزیت های زیادی برخوردار است. این شرکت خدمات مختلفی برای رفاه حال مشتری‌های خود در نظر گرفته است.

تولیدات با کیفیت یکتا سازه برای مدیران و مهندسین این شرکت افتخارات فراوانی کسب کرده است.

مثلا در سال ۹۶ در جشنواره تبلیغات ایران نشان رشد آفرین صنعت تبلیغات و در سال ۹۵ عنوان برترین وبلاگ سازمانی را کسب کرده است.

شرکت دارای مجوزهای رسمی است. همه‌ این جایزه‌ها و افتخارات و مجوزها نشان‌دهنده عملکرد فوق‌العاده این شرکت است.

برای خرید کانکس‌های مختلف گزینه بسیار خوبی است که شما با خرید از آن‌ها به صورت تضمینی بهترین کانکس‌ها، سایبان‌ها و حتی آلاچیق را دریافت می‌کنید.

قابلیت فروش کانکس ها پس از مصرف

از مزایای کانکس می توان به این مورد اشاره کرد که کانکس  بعد از مصرف می تواند  فروخته شود و این مورد  باعث می شود که  بخشی از هزینه هایی  که در هنگام خرید کانکس صرف نموده اید به شما باز گردد.

سازه های ساختمانی  از مصالح بتن و آجر و آهن و شن و ماسه و …  ساخته می شوند که امکان فروش آن به راحتی وجود ندارد، اما سازه هایی که با  کانکس تولید می شوند،  به راحتی می‌تواند مورد خرید و فروش قرار بگیرد.

مقاومت کانکس چقدر است؟

کانکس
کانکس

مقاومت کانکس ها در مقابل حوادث طبیعی از قبیل آتش سوزی، سیل، طوفان ،زلزله، تگرگ و … پایداری و مقاومت خوبی از خود نشان می دهند.

هرچند این عامل به سطح کیفیت مصالح مورد استفاده در کانکس بستگی دارد و هر چه کیفیت مصالح استفاده شده در کانکس بالاتر باشد، می توان گفت مقاومت کانکس ها نیز بیشتر خواهد بود.

قابلیت ترمیم کانکس

ترمیم و بازسازی کانکس ها هزینه بسیار پایینی دارد. یعنی اگر بعد از مدت ها  استفاده از کانکس،  بخشی از کانکس از قبیل در، کف یا سقف دچار مشکلی شود که نیاز به ترمیم و تعویض داشته باشد، می توان به راحتی آن بخش را ترمیم، تعویض و یا بازسازی نمود و هزینه آن بسیار پایین است. قابلیت ترمیم و بازسازی سریع از ویژگی ها و مزایای کانکس محسوب می شود.

طرح و رنگ آن ها به راحتی قابل تغییر است و می‌توان  کانکس ها را فروخت و یا در زمانی که به آن ها نیازی نیست در انبار از کانکس ها  نگهداری کرد و سپس دوباره و در مواقع لزوم  مورد استفاده قرار داد.

انواع کانکس

معرفی انواع کانکس با در نظر گرفته جنس مصالح و نوع کاربری متفاوت است. در ساخت کانکس مواد اولیه مختلفی به کار می‌رود مصالحی مثل آهن سبک و سنگین، پروفیل با ضخامت‌های مختلف، ورق گالوانیزه یا پی‌وی‌سی، ساندویچ پانل، مواد اولیه جهت عایق‌بندی، کف‌پوش و غیره. با مشخص شدن کاربری،ابعاد و محل استقرار کانکس بسیاری از این پارامترها زیر نظر کارشناسان و مهندسان در نظر گرفته و اجرا می‌شوند. کانکس‌ها معمولا به علت جنس مصالحی که دارند عایق هستند اما بعضی مواقع از عایق فشرده‌تر هم در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.انواع کانکس را بر اساس شاسی، وزن، نوع ساخت، کاربرد و ثابت یا متحرک بودن آن‌ها مشخص می‌کنند.

انواع کانکس‌ با توجه به شاسی و اسکلت‌بندی آن‌ها به دو صورت شاسی اسکی و شاسی دور کلاف هستند. در این نوع کانکس که با شاسی اسکی ساخته می‌شود، از تیرآهن ۱۴ یا ۱۶ استفاده می‌شود.به این صورت که دو عدد تیرآهن در زیر کانکس قرار گرفته و کانکس روی آن اجرا می‌شود. در شاسی دور کلاف همان طور از اسم آن مشخص است دور این شاسی به صورت یک قاب تیرآهن قرار گرفته و در وسط آن هم یک تیرآهن اضافه قرار می‌گیرد. در این نوع مدل شاسی سه عدد تیرآهن در طول و دو عدد در عرض سازه قرار می‌گیرد. استفاده از کانکس دور کلاف از نظر قیمت بهتر است اما قیمت بالاتری نیز دارند.

کانکس‌ها از نظر وزن به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می‌شوند. هر چقدر وزن سازه بیش‌تر باشد سازه مقاومت بالاتری خواهد داشت. کانکس درجه یک مسلما از کانکس درجه سه سنگین‌تر است و عملکرد بهتری هم دارد. جنس مصالح این مدل کانکس درجه یک از تیرآهن سنگین ۱۶ است ولی در سازه درجه سه از تیرآهن سبک و نازک استفاده می‌کنند. این مدل تیرآهن با ضربه چکش به راحتی خم شده و نحیف و شکننده هستند. کف سازه درجه یک ضد آب بوده در صورتی که در کانکس درجه سه از تخته چوب استفاده می‌شود.

مقایسه انواع کانکس از لحاظ مختلف:

انواع کانکس با توجه به نوع ساخت آن‌ها متفاوت است. برای اتصالات کانکس‌ها از پرچ برای اتصال دیواره و سقف استفاده می‌شود. البته در سال‌های اخیر بیش‌تر پیچ و مهره و اتصالات جوش اجرا می‌شود. این مدل اتصالات کار را برای سازنده بسیار آسان کرده است.

کانکس با توجه به نوع کاربردی که دارند هم به مدل‌هایی تقسیم می‌شوند. انواع کانکس بر اساس نوع کاربرد به مدل‌هایی مثل کانکس نگهبانی، کانکس ویلایی، کانکس پلیس، کانکس کارگاهی، کانکس دو طبقه و غیره تقسیم می‌شوند.

کانکس‌ها یا به صورت ثابت و یا به صورت متحرک طراحی و ساخته می‌شوند. در حالت کانکس ثابت امکان جابه‌جایی کانکس وجود ندارد. اما در زیر کانکس متحرک محورهای ۱ یا ۲ تایی چرخ وجود دارد که با یک خودروی کشنده امکان جابه‌جا کردن کانکس را فراهم می‌کند.

در این مقاله سعی کردیم به گوشه‌ای از انواع کانکس بپردازیم. بهتر است قبل از خرید کانکس‌ها درباره انواع کانکس، مصالح به کار رفته در آن‌ها و نحوه تولید آن‌ها اطلاعات کافی را کسب کنید.

0
0
بدون نظر
برچسب ها :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای شرکت یکتا سازه محفوظ است.