خانه » کانکس پانلی » کانکس پانلی چیست؟

کانکس پانلی چیست؟
0

Avatar

amir

27 ژوئن 2020 زمان برای مطالعه :

کانکس پانلی نوع خاصی از کانکس است که به وسیله قطعات ساندویچ پانل به صورت پیش ساخته تولید می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی کانکس پانلی یا ساندویچ پانل ایجاد تعادل هوایی درون و بیرون کانکس است.

تعادل هوایی به دلیل وجود فوم پلی‌یورتان فشرده در ضخامت پانل‌ها به وجود می‌آید. هم‌چنین فوم پلی‌یورتان باعث عایق شدن سقف و دیواره‌ها می‌شود. البته روش ساندویچ پانل نسبت به بقیه روش‌ها سبک است، این سازه در مواقع لازم امکان ارتقا و دمونتاژ به سازه‌های بزرگ‌تر دارد.

کانکس پانلی نسبت به بقیه سازه‌های پیش ساخته قیمت بالاتری داشته که البته با توجه به قابلیت‌ها و امکاناتی که برای خریدار ایجاد می‌کنند، گزینه مناسبی هستند. ظاهر این نوع کانکس‌ها ساده و بدون نقش است که در مواقعی که مشتری سفارش خاصی داشته باشد، نمای ساندویچ پانل را با مصالح دیگر تزئین می‌کنند.

در سال‌های اخیر صنعت ساخت ساندویچ پانل رشد زیادی کرده و در طرح‌ها و مدل‌ها زیادی تولید می‌شوند. طرح‌هایی مثل چوب، سنگ و غیره که برای ساخت کانکس‌ها کاربرد فراوانی دارند.

ترکیب پانل‌های ساده و طرح‌دار در ساخت کانکس پانلی زیبایی خاصی به کانکس می‌بخشد. البته استفاده از نمایی به عنوان پوشش یا نمایی دیگر روی ساندویچ پانل ساده هم زیبایی به سازه می‌بخشد و هم عایق خوبی برای سازه است.

کانکس پانلی چه کاربردهایی دارد؟

کانکس پانلی و مزایای آن

کانکس پانلی کاربردهای فراوانی در کاربری‌های مختلف دارد. به علت عملکرد خوبی که در اقلیم و آب و هوای سخت از خود نشان داده در این زمینه‌ها کارای زیادی دارد. پس برای استفاده در هوای سرد و یا گرم مناسب است. از دیگر کارایی‌های که این محصولات به شرح زیر است:

برای ساخت کانکس سردخانه و انبارهای سردخانه‌ای است.

چون این محصولات عایق خوبی برای صدا و گرما هستند، برای کابین برای ژنراتورهای ضد صدا از این کانکس‌ها استفاده می‌کنند.

در زمینه فعالیت‌های کشاورزی مخصوصا در ساخت گلخانه‌ها و گرمخانه‌ها از کانکس پانلی استفاده می‌کنند.

قطعات ساندویچ پانل در ابعاد و ضخامت‌های مختلف تولید می‌شوند. زیرا برای ساخت کانکس‌های متفاوت باید از مصالح با ضخامت و ابعاد مختلف استفاده شود. مهندسین سازنده کانکس‌ها با انجام محاسبات فنی و مهندسی ضخامت کانکس پانلی را بر اساس نوع کاربری شما محاسبه می‌کنند.

این محصولات در دمای بالا تا حد ۷۰ درجه سانتی‌گراد قابلیت به کار می‌روند. هم‌چنین امکان نفوذ حشرات و جانوران به درون کانکس وجود ندارد. علاوه بر این موارد این نوع کانکس‌ها ضد حریق است و در محیط‌هایی که رطوبت زیادی دارد مناسب هستند.

این سازه نسبت به بقیه کانکس‌ها طول عمر مفید بالایی دارند. اما برای ساخت طرح‌هایی که دارای انحنا هستند مناسبت نیستند زیرا شکل‌پذیر نیستند. یکی دیگر از معایب کانکس پانلی و ساندویچ پانل امنیت پایین این سازه‌ها در برابر زلزله است. کانکس‌های ورقه‌ای به علت وجود شاسی آهنی و ستون‌ها امنیت بالاتری دارند.

بر اساس نوع نیاز خود، محدودیت‌ها، شکل سایت و اقلیم جنس مصالح به کار رفته در کانکس را مشخص می‌کند.

0
0
بدون نظر
برچسب ها :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای شرکت یکتا سازه محفوظ است.