خانه » مقالات » کانکس قابل حمل یا کانس چرخ دار چیست

کانکس قابل حمل یا کانس چرخ دار چیست
0

Avatar

amir

22 ژوئن 2020 زمان برای مطالعه :

کانکس قابل حمل یکی از انواع کانکس ‌ها است که کاربرد زیادی در بین عموم مردم دارد. کانکس سیار در کارخانه‌ها به صورت پیش ساخته تولید شده و بعد به مکان قرارگیری منتقل می‌شود. کانکس قابل حمل کارایی‌های زیادی دارد. به عنوان مثال کانکس ویلایی، کانکس فست‌فود، کانکسی برای مسافرت دوستانه یا خانوادگی، کانکس خدمات‌رسانی مثل بستنی‌فروش‌ها و غیره از کارایی‌ها و کاربردهای کانکس‌قابل‌حمل به شمار می‌رود. البته برای اسکان موقت در کارگاه هم استفاده از این نوع کانکس مشاهده شده است. کانکس قابل حمل دوقلو و سبک نوعی از کانکس است که در محل استقرار مونتاژ شده و در واقع از مکانی که تولید شده به صورت قطعات مختلف انتقال پیدا می‌کند.

کانکس قابل حمل از نظر نحوه انتقال به دو دسته چرخ‌دار و لولایی تقسیم می‌شود. کانکس متحرک چرخ‌دار دارای محورهای چرخ بوده و با وسیله‌ای که به آن متصل شده است، کشیده می‌شود. معمولا این نوع محصولات دارای یک محور یا دو محور هستند  و توسط مالبندی که در قسمت جلویی کانکس تعبیه شده به خودروی کشنده متصل می‌شود. محورهایی که در قسمت جلویی کانکس متحرک وجود دارد قابلیت چرخش کانکس را با چرخیدن خودرو کشنده ایجاد می‌کند.

در حالی که کانکس سیار لولایی دارای لولا‌هایی با قابلیت باز و بسته شدن است که به راحتی امکان جابه‌جا کردن آن‌ها وجود دارد.

کانکس قابل حمل چه امکاناتی دارد؟

کانکس قابل حمل با طراحی داخلی خاصی که مد نظر مشتری است و برای کاربری مشتری مناسب است، ساخته می‌شود. ورقه‌های گالوانیزه به کار رفته در فضاهای داخلی انعطاف‌پذیری خوبی دارند که امکان اجرای هر طرحی را فراهم کرده است. در ساخت کانکس متحرک از رنگ‌های متنوع استفاده می‌شود که مقاومت بالایی دارند و ضد حرارت هستند.

امکان جابه‌جایی این محصولات مزیت بزرگی برای خریداران فراهم می‌کند. کانکس قابل حمل در کاربری‌های مختلف استفاده می‌شود. تفاوت این نوع کانکس‌ها با هم در طراحی و دیزاین داخلی آن‌ها است. مثلا نوع طراحی داخلی کانکس سیار کارگاهی با کانکس سیار پلیس بسیار متفاوت است. کانکس‌قابل‌حمل که با ساندویچ پانل ساخته شده است دارای طول عمر مفید زیادی است. این سازه عایق‌بندی در برابر رطوبت و آب شده است و برای استفاده در شرایط سخت آب و هوایی مناسب است. تفاوت اصلی در اسکلت‌بندی این سازه‌ها وجود فنر در شاسی آهنی آن می‌باشد. فنرهای موجود در شاسی به کانکس‌قابل‌حمل کمک می‌کند که در ترددهای جاده‌ای عملکرد بهتری داشته باشد.

نوع چرخ به کار رفته در کانکس قابل حمل چرخ‌دار به کاربری آن بستگی دارد. مثلا کانکس سیار پلیس دارای چرخ‌های قوی و تو پر است که از وقوع هرگونه مشکلی جلوگیری کند. در صورتی که برای کانکس‌های تو شهری و فانتزی از تایر یا چرخ‌های ساده و کوچک استفاده می‌کنند. کانکس سیار دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که بسیاری از افراد را مجاب کرده این محصول را خریداری کنند.

0
0
بدون نظر
برچسب ها :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای شرکت یکتا سازه محفوظ است.