خانه » مقالات » تهویه کانکس به چگونه صورت می گیرد؟

تهویه کانکس به چگونه صورت می گیرد؟
0

Avatar

amir

04 آگوست 2020 زمان برای مطالعه :

یکی از مباحث مهم و پر کاربرد استفاده از سیستم های گرمایشی، تهویه مطبوع (ventilation air) می باشد که آن را به صورت اختصار HVAC می نامند. اما در بحث کانکس داشتن سیستم تهویه مطبوع یکی از مباحث مهم است که باید مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرد. در این مطلب قصد داریم سیستم تهویه کانکس را بررسی کنیم، در ادامه همراه یکتاکانکس باشید.

سیستم تهویه کانکس

به منظور اینکه کانکس تهویه‌مطبوعی داشته باشد روش های گوناگونی وجود دارد که معولا در داخل کانکس از پنجره به منظور تهویه‌مطبوع استفاده می شود.

به این صورت که تعداد پنجره های در نظر گرفته شده در کانکس به تعداد کافی باشد و به علاوه ابعاد پنجره ها به گونه ای طراحی و ساخته شده باشد که هوا به خوبی جریان داشته باشد.

یکی دیگر از روش های تهویه کانکس استفاده از هواکش است که بسته به نوع کانکس و همچنین ابعاد کانکس تعداد استفاده از آن متفاوت است.

به کار گیری تهویه‌مطبوع در کانکس همانند کانکس اداری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس نگهبانی ، کانکس ویلایی و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

به تازگی سیستم های تهویه‌مطبوع در کانکس ها بسیار به روز و جدید شده اند که قیمت بسیار مناسبی دارند. همچنین در کانکس در کنار سیستم های تهویه مطبوع، سیستم های گرمایشی همانند بخاری و سیستم های سرمایشی همانند انواع کولر ها مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار محبوبیت بالایی پیدا کرده اند. همچنین در کانکس های سرویس بهداشتی نیز سیستم تهویه مطبوع استفاده شده است که همین موضوع محبوبیت آن را دو چندان کرده است.

در به طور کلی باید به این نکته اشاره کنیم که داشتن سیستم تهویه‌مطبوع در کانکس ها نباید از قلم بیوفتد و افرادی که در آن ساکن می شوند باید در یک فضای خوب و با آرامش اقامت کنند.

0
0
بدون نظر
برچسب ها :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای شرکت یکتا سازه محفوظ است.